luni, 20 ianuarie 2020

MODEXIM SCM Ploiesti angajeaza inginer / tehnician confectii textile

MODEXIM SCM, cu sediul in Ploiesti ( locatie Casa de Moda), avand ca obiect principal de activitate fabricarea de confectii femei, pentru export, angajeaza inginer / tehnician confectii textile.

Descrierea postului (atributii minime):
  • urmarirea comenzii partenerului extern, evidenta-verificarea pe flux
  • intocmeste si asigura respectarea procesului tehnologic in concordanta cu normele si conditiile de calitate stabilite
  • urmareste modul in care se respecta disciplina tehnologica si obtinerea unor produse cu un inalt grad de calitate si fiabilitate
  • urmareste incadrarea in normele stabilite si asigura aplicarea unor metode moderne de pregatire-programare, lansare si urmarire a productiei
  • aplicarea tuturor masurilor care sa asigure cadrul normal de desfasurare in sectia de productie
Cerinte:
  • studii superioare de specialitate in domeniul confectiilor textile;
  • experienta de minim 3 ani in domeniul confectiilor;
  • abilitati tehnice si de normare;
  • abilitati foarte bune de comunicare;
  • persoana responsabila,organizata, dinamica, sociabila;
  • bune cunostinte operare PC.
Oferta:
  • salariu atractiv;
  • tichete de masa in valoare de 15 lei/zi
Pentru relatii suplimentare, va asteptam la sediul nostru din Ploiesti, str. G-ral Traian Mosoiu nr.1 (cladirea Casa de Moda) sau la telefon 0244-544905.